Осіння конференція радіоаматорів Вінниччини 2017

   


    


Матеріали ВОСТР
Сайт UT0NN для
радіоаматорів Вінниччини
    Конференція відбулась 18-го листопада з 9 до 13-ї години за тією ж адресою, що і дві попередні конференції 2016 року (літня та осіння) - Вінницьке вище міжрегіональне професійне училище (вул.Стрілецька 5). З вітальним словом до делегатів конференції звернувся голова Ради громадської організації "Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб" Валерій Марценюк (UT8NV). Він повідомив, що ця конференція підводить підсумок діяльності громадської організації за період, що пройшов з осінньої конференції 2016 року, яка відбулась 19 листопада 2016 року. На літній конференції 2017 року, яка відбулась 16 липня 2017 року у місті Жмеринка була відзначена 105-та річниця зародження радіоаматорства в Україні та підведені підсумки основних спортивних заходів відповідно до Плану діяльності радіоклубу на 2017 рік. В той же час відповідно до затвердженого Плану діяльності  в подальшому здійснювалась поточна робота та проведено ряд інших заходів.
    1. За період між конференціями проведено вісім засідань Ради обласного радіоклубу, на яких розглядались поточні питання діяльності клубу та виконання плану, здійснювалось формування бюджету доходів та витрат, здійснювалась взаємодія із керівництвом ГС ВРЛ і державними обласними структурами. 
    2. Організовані та проведені осіння і літня конференції радіоклубу та ювілейний Хемфест у Степашках.
    3. Здійснювалось приймання нових членів радіоклубу та їх облік, для спрощення процедури здачі членських внесків та її прозорості відкрито розрахунковий рахунок організації в Ощадбанку.
    4. Регулярно проводились "круглі столи" радіоаматорів Вінниччини.
    5. Успішно проведені спортивно-аматорські заходи у частині участі у першостях Українського контест клубу, де наш радіоклуб зайняв перше командне місце, організації телеграфного міжнародного змагання "Кубок Жидковського", телефонного меморіалу "UR-105, Згадаємо друзів", здійснювалась робота СПС EN105N до 105-ї річниці зародження радіоаматорства на Україні.
    6. Здійснювалось поточне забезпечення роботи QSL-бюро клубу через бюро ГС ВРЛ шляхом отримання, видачі та відправки пошти.
    7. Здійснювалась поточна  координація взаємодії членів ГО "ВОСТР" з УДЦР у частині отримання та продовження дозволів.
    8. Протягом року проведено нагородження грамотами клубу ювілярів - членів ГО "ВОСТР". Ювілейні дипломи отримали 11 членів клубу - це UT0ND, UT9NO, UR5NBH, UR5NKE, UR5NGT, UR5NP, UT7NT, UT8NQ, UT9NF, UT3NI, UR5NLL.
    9. Проводилась взаємодія з керівництвом Міжрегіонального училища та департаментами обласної адміністрації у частині вирішення питань відновлення в області військово-патріотичної роботи та підготовки спеціалістів зв'язку.
    Для забезпечення легітимного прийняття рішень була обрана мандатно-лічильна комісія у складі UT7NY та UT7NS, яка доповіла, що мандати для голосування (з урахуванням наданих доручень) отримали 59 членів обласного радіоклубу. В подальшому був оголошений та затверджений Порядок денний конференції:
    1. Звіт голови та членів Ради ГО "ВОСТР" про діяльність організації за період між звітними конференціями.
    2. Обговорення та затвердження звітів голови та членів Ради ГО "ВОСТР".
    3. Інформація голови Ради про виконання Бюджету 2017 року.
    4. Затвердження "Акту обліку та використання коштів ГО ВОСТР за 2017 рік".
    5. Оприлюднення списку членів ГО "ВОСТР", членство яких тимчасово призупинено, внаслідок не здачі членських внесків за 2017 рік.
    6. Прийняття рішення про розмір членського внеску ГО "ВОСТР" на 2018 рік. Оголошення для членів ГС ВРЛ, про розмір членських внесків на 2018 рік.
    7. Інформація про вихід із Ради, згідно до поданих заяв, UT8NT і UT4NY, та обрання за поданням голови ради, нових членів Ради ГО "ВОСТР".
    8. Обговорення проекту та затвердження плану роботи ГО "ВОСТР" на 2018 рік.
    9. Про внесення змін до Статуту організації.
    10. Залишкові нагородження радіоаматорів за результатами виконання Плану заходів 2017 року та за активну громадську позицію щодо організації конференції у Жмеринці (UT9NT) і Хемфесту у Степашках (UR5NV).
    В подальшому слово було надано заступнику голови Ради Валентину Пращуку, UT7NY, який довів до відома присутніх своє бачення взаємовідносин із загальноукраїнськими організаціями радіоаматорів ГО ЛРУ та ГС ВРЛ. Він звернув увагу на неконструктивну діяльність керівництва Ліги радіоаматорів України, направлену в основному на збирання членських внесків без жодного контролю за їх витрачанням зі сторони тих же членів. На противагу цій організації засновниками тієї ж ЛРУ Миколою Гострим (перший президент), Ігорем Зельдіним (другий президент) та Віктором Пащенко (перший секретар ЛРУ) була створена нова загальнодержавна організація радіоаматорів - ГС "Всеукраїнська радіоаматорська ліга", що відрізняється прозорим витрачанням коштів. Виступаючий також повідомив про ситуацію із QSL-обміном, який використовується керівниками ЛРУ для шантажу радіоаматорів.
   Володимир Гнатовський (UT7NS) розпочав свій виступ з оголошення хвилини мовчання в пам'ять тих радіоаматорів, котрі пішли від нас у кращі світи. Повідомив, що за рік проведено 48 "круглих столів", та розповів про роботу КТК, на засіданнях яких було відкрито 13 радіостанцій 3-ї категорії, підвищено категорії до 2-ї трьом операторам та до 1-ї - двом операторам. Виступаючий звернув увагу на перехід КТК до тестової процедури здачі заліків на ПК.
    Василь Даниш (UT0NN) розповів про свою діяльність, як відповідального за проведення спортивних заходів. Протягом року було організована участь членів клубу і співчуваючих у трьох Першостях Українського контест-клубу (два перших та одне друге місце), "Кубку Жидковського 2017" (110 учасників 14 країн), "Меморіалі "Згадаємо друзів" UR105"", роботі СПС EN105N (проведено більше 5 тис. зв'язків).
    Олександр Голумбієвський (US0NZ) розповів про свою роботу у частині організації конференцій та хемфесту, проведенні "круглих столів", участі у роботі КТК. Звернув увагу присутніх на одіозну діяльність окремих представників Вінницького відокремленого підрозділу ЛРУ.  В подальшому було проведено голосування щодо якості роботи ГО "ВОСТР" та затвердження звіту Ради з оцінкою "добре".
    По наступному пункту Порядку денного голова Ради доповів делегатам конференції про ситуацію із здачею членських внесків за 2017 рік  та існуючий стан із коштами організації і про проведені витрати. Конференція затвердила "Акт доходів та витрат за 2017 рік". Із врахуванням наявності залишку коштів на рахунку організації делегати підтримали пропозицію Ради організації про деяке зменшення розміру членського внеску із 100 грн. у 2017 році до 80 грн. на 2018 рік.  Після оголошення перерви було здійснено приймання внесків, як в ГО "ВОСТР" (прийнято іще 3 нових членів організації - загальна їх кількість досягла 89), так і в ГС ВРЛ.
    В подальшому, відповідно до Порядку денного, конференція перейшла до розгляду питання про вихід із ради UT8NT і UT4NY. Інформацію, щодо поданих особистих заяв Вячеславом Марценюком (UT8NT, з обґрунтуванням підстав виходу незгодою з позицією Ради відносно проведення змагання "Кубок Жидковського 2017") та Льва Литвака (UT4NY, за особистим рішенням без обгрунтування) доповів голова Ради В.Марценюк. На розгляд конференції було запропоновано та в подальшому обрано новими членами Ради Івана Cинчука (UR5NV, м.Гайсин) та Володимира Бурдейного (UR5NLA, м.Вінниця).
    Наступним пунктом Порядку денного стало обговорення та затвердження плану діяльності організації на 2018 рік, а також внесення змін до Статуту у частині уточнення англійської назви організації та юридичної адреси. Після чого відбулось нагородження радіоаматорів за результатами виконання Плану заходів 2017 року. В тому числі команда радіоаматорів ГО "ВОСТР" була нагороджена плакетками Українського контест клубу за два перших та одне друге місце, зайняті у першостях УКК. Рада ГО ВОСТР нагородила Івана Синчука (UR5NV) дипломом ради ГО "ВОСТР" та книгою "Жмеринка - центр зародження радіоаматорства в Україні" за активну позицію по згуртуванню радіоаматорів Вінницької області і проведення ювілейного хемфесту "Степашки- 2017". Також дипломами Ради ВОСТР і книгами були нагороджені Віктор Березовський (UT9NT) та його онук Вячеслав Мохнач (US-N201) за активну участь у організації ювілейної конференції до 105-ї річниці з дати зародження радіоаматорства в Україні. У різному слово для виступу взяв В.Березовський (UT9NT), а по завершенню свого виступу нагородив особистим призом Аркадія Прибєгу (UR5NJW) за активну роботу на діапазонах.
    Осіння зустріч радіоаматорів Вінниччини завершилась фуршетом у дружньому спілкуванні за столом одного із Вінницьких кафе.
                    


Валерій Марценюк, UT8NV

    P.S.
    Із технічної частини, на Конференції цікавим також було наступне:
1.    Виступ та демонстрація зв'язки IC-706 + SDR від UR5NLA.
2.    Демонстрація нюансів нового цифрового виду FT8 від UR5NMZ.
3.    Демонстрація роботи власноруч виготовлених двох портативних SDR-трансиверів типу "Маламут" від UR5NPI.
    DE UT0NN

Усі ФОТО від UT0NN в фейсбуці дивитися тут.