Літня конференція проходила 30 червня 2018 року у комфортному приміщенні конференцзалу Вищого міжрегіонального ПТУ (колишнє ПТУ №4) за адресою: вул.Стрілецька, 5. Реєстрація учасників конференції розпочалась о 9 годині за київським часом. Незважаючи на дощову погоду, на початок роботи конференції зареєструвалось 33 її учасники. На момент завершення конференції в залі перебував 41 радіоаматор з більшості регіонів Вінницької області та гість із Білорусі EW8G (ex EW8OG).
Відкрив конференцію голова ради Громадської організації „Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб” Валерій Марценюк (UT8NV), який привітав присутніх із черговою очною зустріччю радіоаматорів області. Він повідомив, що ця конференція підводить підсумок діяльності Вінницького обласного радіоклубу за період, що пройшов з попередньої осінньої конференції. Доповідач нагадав присутнім „Порядок денний конференції” та повідомив, що відповідно до „Плану діяльності”, здійснювалась поточна робота та проведено ряд заходів.
В.Марценюк коротко доповів про ці заходи і повідомив, що: проведено шість засідань Ради обласного радіоклубу, на яких розглядались поточні питання виконання плану діяльності; здійснювалась органiзацiя приймання, вибуття та облiку членiв ГО ,,ВОСТР”, ведення облiку коштiв органiзацiї, здача рiчної звiтностi; регулярно проводились „круглі столи” радіоаматорів Вінниччини і здійснювалась координація взаємодії членів організації з УДЦР у частині отримання та продовження дозволів; діяльність обласного радiоклубу та інша актуальна iнформацiя постійно висвітлювалась на сайтi UT0NN для радiоаматорiв Вiнниччини; успішно проведені спортивно-аматорські заходи; здійснювалось поточне забезпечення роботи QSL-бюро організації; проводилась взаємодія з департаментами обласної адміністрації у частині вирішення питань відновлення в області національно-патріотичної роботи та підготовки спеціалістів зв’язку; проводились регулярні вiтання членiв ГО ,,ВОСТР” з ювiлеями.
На завершення свого виступу голова ради ГО „ВОСТР” повідомив, що члени ради приймали участь у організації та суддівстві щорічного змагання „Тарас Шевченко 204”. Він звернув увагу на те, що наступного року обласний радіоклуб буде саме 9 березня 2019 святкувати свій третій день народження і запропонував ввести в план діяльності 2019 року дні активності приурочені до цієї дати, включно із змаганням „Тарас Шевченко-205”.
В подальшому, для надання більш детальної інформації з окремих напрямків роботи, слово було надано заступнику голови ради Валентину Пращуку, UT7NY. Виступаючий повідомив, що членами обласного радіоклубу здійснюються виїзди на змагання у польових умовах, а також досягнуті відмінні результати у Першостях Українського контест-клубу. І з цього приводу на травневій конференції цього клубу делегатам із Вінницької області, навіть задавались запитання щодо того – як нам це усе вдається?! Однак, ці наші досягнення декому із представників, так званого, Вінницького ВП ЛРУ, дуже не подобаються. А тому діяльність керівництва ГО „ВОСТР” ними постійно піддається дискредитації. Один із цих представників UT7NW прямо заявляє, що „...керівництво ВОСТР втягує радіоаматорів у ворожнечу, пов’язану із особистими відносинами декількох осіб, а також розповсюджує неправдиву і не перевірену інформацію”. По цій темі вищезгаданим представником ВП ЛРУ у Вінницькій області на „круглих столах” радіоаматорів Вінницької області періодично розповсюджується саме така „неперевірена і неправдива інформація”, особливо з приводу розпалювання ворожнечі (тут доцільно сказати „алаверди”). На завершення свого виступу UT7NY звернув увагу присутніх на той факт, що основна інформаційна наповнюваність „Круглого столу радіоаматорів Вінниччини” забезпечується членами ГО „ВОСТР”. Відповідно була озвучена пропозиція змінити статус „круглого столу” і назвати його „круглим столом Вінницького обласного радіоклубу”.
В подальшому слово було надано секретарю ради ВОСТР Володимиру Гнатовському UT7NS, який повідомив, що протягом періоду від осінньої конференції проведено 36 „круглих столів”, участь у яких кожен раз приймало від 40 до 50 радіоаматорів із Вінницької області та інших областей України. Ним особисто, як членом кваліфікаційної комісії делегованим ГО „ВОСТР”, здійснювалась постійна координація взаємодії членів організації з УДЦР у частині отримання та продовження дозволів. За звітний період дозволи 3-ї категорії на роботу в ефірі отримало 9 радіоаматорів, перейшло з третьої в другу та з другої в першу іще два радіоаматори.
Наступна інформація була надана членом ради ГО „ВОСТР” Василем Данишем UT0NN, який на момент початку своєї доповіді нарахував у залі 38 учасників конференції. Він повідомив, що є відповідальним відповідно до плану діяльності за проведення змагань ЕРС Ukraine DX Contest, Першостей Українського контест-клубу, „Кубку Жидковського -2018” та Меморіалу „Згадаємо друзів”. Змагання „Кубок Жидковського – 2018” стало найкращим за увесь час його проведення у частині кількості його учасників. Участь у Першостях Українського контест-клубу теж стала у 2018 році для Вінницького обласного радіоклубу зірковою. Команда радіоклубу зайняла усі три перших місця, за що отримала три золотих плакетки. Виступаючий повідомив, що окрім вищезгаданих змагань він займався пропагуванням та суддівством іще двох змагань – „Меморіалу „Згадаємо друзів” та „Тарас Шевченко -204”.
Член ради Іван Синчук UR5NV, повідомив зібранню, що особисто він задоволений роботою обласного радіоклубу, розповів про своє відвідання Полтавщини та запросив усіх бажаючих на черговий Хемфест „Степашки – 2018”, який відбудеться наприкінці серпня. Член ради Володимир Бурдейний UR5NLA повідомив учасникам конференції про свою діяльність у якості відповідального за організацію нагороджень, розповів про свої технічні розробки: антенний аналізатор, потужний еквівалент навантаження, тощо.
Наступними пунктами „Порядку денного” була інформація голови ради ВОСТР В.Марценюка щодо надходження та використання коштів, а також щодо обліку вступу та вибуття членів організації. Голова ради повідомив, що дохідна частина формується із членських внесків та перехідного залишку коштів і складає - 13013 грн. Витратна частина складається із фінансування таких базових складових, як: організація та проведення спортивно-аматорських заходів; обладнання приміщень у Вінницькому вищому міжрегіональному професійному училищу та у школі №27 з метою запуску роботи колективних радіостанцій; проведення щорічного радіоаматорського фестивалю „Степашки - 2018”; проведення днів активності «Вінниці-655»; поштові, організаційні та канцелярські витрати; витрати на привітання членів ГО „ВОСТР” з ювілеями. Планова витратна частина передбачена в межах 8 тис.грн. і буде коригуватись по факту оплати витрат.
Щодо пункту 3 „Порядку денного” голова ради повідомив, що за період з попередньої конференції заяви на членство у клубі подали три радіоаматори. Вибули із списку членів клубу у зв’язку із переходом у кращі світи теж три радіоаматори: Брудницький Віктор Михайлович, UT4NO; Філіповський Віктор Михайлович, UT0ND; Чорний Василь Федорович, UR5NI. В память цих радіоаматорів, була оголошена хвилина мовчання. Також вибули із списку членів клубу п’ять радіоаматорів, які подали заяви про припинення членства, в основному посилаючись на обставини неможливості сплачувати членські внески та приймати активну участь у діяльності клубу. Таким чином при загальній кількості поданих заяв 89, членство в клубі припинило 8 радіоаматорів. Число діючих членів клубу згідно з реєстром склало 81 радіоаматор. Із цієї кількості членські внески не сплатили 8 членів клубу, членство у клубі яких, відповідно до Статуту, тимчасово призупинено.
В подальшому, відповідно до п.4 „Порядку денного” відбулось обговорення інформації голови та членів ради ГО „ВОСТР”. Виступили Віктор Березовський UT9NT та Олександр Голумб’євський, US0NZ. Перший звернув увагу на необхідність роботи із Регламентом у частині введення дозволу на роботу із потужністю більшою 200 ватт, а також запропонував активніше залучати до справи молодих людей. Другий виступаючий підтримав пропозицію UT7NY, щодо зміни статусу роботи „круглого столу” радіоаматорів Вінниччини. Звернув увагу на те, що інформаційне поле обласного радіоклубу потрібно захищати від згубного впливу послідовників ЛРУ, зокрема UT7NW. Виголошені тези щодо зміни статусу „круглого столу” з місця підтримали радіоаматори Володимир Андрієвський UR5NAN та Микола Хіхлач UT3NQ. Головуючим було надано учасникам конференції запевнення щодо розгляду питання зміни статусу „круглого столу” попередньо Радою ГО „ВОСТР” з подальшим затвердженням прийнятого рішення на осінній конференції організації.
В подальшому після перерви було проведено нагородження 33-х командних переможців Першостей Українського контест-клубу, 3-х призерів „Кубку Жидковського 2018”, та 4-х призерів Меморіалу „Згадаємо друзів”. Медаль та диплом за перше місце у підгрупі учасників поза Вінницькою областю отримав білоруський радіоаматор Валерій Тютюнник EW8G з міста Мозиря. В подальшому окремі нагороди за участь у програмі „Українська флора і фауна” вручив присутнім Аркадій Приб’єга UR5NJW.
Інформацію згідно пункту 7 „Порядку денного”, щодо діяльності відокремленого підрозділу ГС ВРЛ надав керівник цього підрозділу у Вінницькій області Валентин Пращук UT7NY. Він повідомив, що громадська спілка „Всеукраїнська радіоаматорська ліга”, була створена як альтернатива ГО „Ліга радіоаматорів України”, яка за останніх чотири роки перетворилась із громадської організації у бізнес-структуру. Основне досягнення ГС ВРЛ, полягає в тому, що питання блокування ЛРУ QSL-обміну в Україні було винесено на міжнародний рівень і досягнуто деякого зниження розміру податку на радіоаматорів (з 250 до 120 грн.), встановленого цією організацією на вхідну QSL-пошту. Продовжуються судові позови до ЛРУ з цього приводу, здійснюється робота по осучасненню Регламенту, працює дипломна програма ГС ВРЛ, тощо.
На завершення конференції у п.8 Порядку денного „Різне” знову виступив Віктор Березовський UT9NT та представник відокремленого підрозділу ЛРУ у Вінницькій області Віталій Удод, UT7NW. Впродовж конференції працювала радіовиставка та радіобазарчик. На перерві член ради ГО „ВОСТР” Володимир Бурдейний UR5NLA, організував чаювання з печивом та цукерками. Конференція завершилась дружнім спілкуванням в окремому залі одного з вінницьких кафе.
Місто Вінниця, 2 липня 2018 року.
Валерій Марценюк, UT8NV