Про літню конференцію ГО „ВОСТР” 2019
   


    


Матеріали ВОСТР
Сайт UT0NN для
радіоаматорів Вінниччини
    Літня конференція 2019 року пройшла 29 червня в приміщенні однієї з аудиторій Вищого міжрегіонального ПТУ (колишнє ПТУ №4) за адресою: вул.Стрілецька, 5. На жаль, цього року конференцзал був на плановому ремонті, втім це не завадило успішно провести захід. Реєстрація учасників конференції розпочалась о 9 годині за київським часом. Усього ареєструвалось 24 радіоаматори Вінниччини та один гість із Житомирської області.
    Відкрив конференцію голова ради Громадської організації „Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб” Валерій Марценюк (UT8NV), який привітав присутніх із черговою очною зустріччю радіоаматорів області і нагадав присутнім „Порядок денний конференції”. Він повідомив що, відповідно до „Плану діяльності”,  здійснювалась поточна робота та проведено ряд заходів.
    У своїй доповіді з першого питання порядку денного голова ради ВОСТР повідомив, що:
    1. Проведено чотири засідання Ради обласного радіоклубу, на яких розглядались поточні питання виконання плану діяльності, здійснювалось формування бюджету доходів та витрат, здійснювалась взаємодія з нашими базовими організаціями (ПТУ та школа №27). 
    2. Протягом року здійснювалась органiзацiя приймання, вибуття та облiку членiв ГО ,,Вiнницький ОСТР”, ведення облiку коштiв органiзацiї, здача рiчної звiтностi ГО ,,ВОСТР”.
    3. Здійснювалась постійна взаємодiя з Вiнницьким вищим мiжрегiональним професiйним училищем та школою №27 у частинi органiзацiї роботи колективних радiостанцiй та QSL-бюро. Весь навчальний рік в школі 27 функціонував гурток юних радіоаматорів першого року навчання. Вісім членів гуртка за результатами навчання отримали сертифікати юних операторів колективної радіостанції UR4NXL з присвоєнням кличних UW-N001 – 008.
    4. Регулярно проводились „круглі столи” радіоаматорів Вінниччини і здійснювалась координація взаємодії членів організації з УДЦР у частині отримання та продовження дозволів.
    5. Діяльність обласного радiоклубу та інша актуальна iнформацiя постійно висвітлювалась на сайті UT0NN та сайті газети „Радіоінформ” і в самій газеті.
    6. Успішно проведені заплановані на 2019 рік спортивно-аматорські заходи. Першими з 8 по 13 березня були проведені змагання „Тарас Шевченко-205” та дні активності ВОСТР присвячені 3-річному ювілею нашого радіоклубу. Потім були проведені змагання „Кубок Жидковського 2019” та меморіальне змагання „Згадаємо друзів”. Підведені підсумки першостей днів  активності та усіх трьох загань і вже розпочата розсилка нагород. Нагороди членам нашого клубу будуть вручені сьогодні.
    7. Здійснювалось поточне забезпечення роботи QSL-бюро шляхом отримання, видачі та відправки пошти.
    8. Проводились регулярні привiтання членiв ГО ,,ВОСТР” з ювiлеями. В цьому році ювілейні грамоти були надіслані UR5NKO (70 років), UT4NR (60 років), UT3NA (50 років), UT7NS (70 років).

    В подальшому, для надання більш детальної інформації з окремих напрямків роботи, слово було надано заступнику голови ради Валентину Пращуку, UT7NY. Виступаючий повідомив щочленами ради обласного радіоклубу протягом звітного періоду здійснювався захист немайнових прав членв ВОСТР та іх інформаційних майданчиків. Одним із таких інформаційних майданчиків є „круглий стіл” обласного радіоклубу, який за різними оцінками є чи не найкращим інформаційним майданчиком такого типу в Україні. На „круглий стіл” ВОСТР збирається в середньому біля 40 учасників, як з Вінницької області, так і з інших областей. Виступаючий повідомив про судові процеси відносно неправомірної діяльності ЛРУ, а також щодо діяльності QSL-бюро. Була надана інформація щодо надання допомоги членам ВОСТР відносно встановлення антенно-фідерних пристроїв.
    Наступне слово було надано секретарю ради ВОСТР Володимиру Гнатовському UT7NS, який  свою інфрмацію розпочав з оголошення хвилини мовчання за фактом смерті члена ВОСТР Олійника Василя Григоровича з Ладижина. Він повідомив, що регулярно проводились „круглі столи” участь у яких кожен раз приймало від 40 до 50 радіоаматорів із Вінницької області та інших областей України. Ним особисто, як членом кваліфікаційної комісії делегованим ГО „ВОСТР”, здійснювалась постійна координація взаємодії членів організації з УДЦР у частині отримання та продовження дозволів. За звітний період проведена одна КТК і дозволи 3-ї категорії на роботу в ефірі отримало 2 радіоаматори, перейшов з другої в першу іще один радіоаматор.
    В подальшому слово взяв член ради Олександр Голумб'євський US0NZ, який розказав про свої тестування нових розробок трансиверів. Оцінив роботу ВОСТР та „круглих столів” на добре. Член ради  Володимир Бурдейний UR5NLA розказав про проведену ним роботу у частині організації днів активності, розробки дипломів, та участі в „польових днях”. Член ради Іван Синчук розказав про підготовку хемфесту в Степашках, який цього року пройде 23-25 серпня 2019 року. Вказав на певне зниження активності щодо участі членів ВОСТР у заходах клубу. Оцінив роботу клубу на „добре”.
    Наступними пунктами „Порядку денного” була інформація голови ради ВОСТР В.Марценюка щодо надходження та використання коштів, а також щодо обліку вступу та вибуття членів організації. Голова ради повідомив, що дохідна частина формується із членських внесків та перехідного залишку коштів і складає  - 12132 грн. Витратна частина складається із фінансування таких базових складових, як: організація та проведення спортивно-аматорських заходів; обладнання радіостанції в школі №27; проведення щорічного радіоаматорського фестивалю „Степашки - 2019”; поштові, організаційні та канцелярські витрати; витрати на привітання членів ГО „ВОСТР” з ювілеями. Планова витратна частина передбачена в межах 8-9 тис.грн. і буде коригуватись по факту оплати витрат.
    Щодо пункту 3 „Порядку денного” голова ради повідомив, що за період з попередньої конференції вибули із списку членів клубу сім радіоаматорів, які не сплатили членські внески за три роки. Таким чином при загальній кількості поданих заяв 86, членство в клубі припинило 7 радіоаматорів. Число діючих членів клубу згідно з реєстром склало 79 радіоаматор.
    В подальшому, відповідно до п.4 „Порядку денного” відбулось обговорення інформації голови та членів ради ГО „ВОСТР”. Виступив Віктор Березовський UT9NT який звернув увагу на необхідність роботи із людиною, як радіоаматором.
    Після виступу В.Березовського було оголошено перерву на 20 хвилин. А після перерви було проведено нагородження 9 призерів днів активності ВОСТР, 3-х призерів „Кубку Жидковського 2018”, та 3-х призерів Меморіалу „Згадаємо друзів”.
    Окремі фото з конференції можна дивитись за адресою: www.radioinform.vn.ua/attach/foto.pdf
                    
Валерій Марценюк, UT8NV