Луганський аматор радіо покараний 2 роками

Радіоаматора з Луганська, котрого в квітні вирахував Український державний центр радіочастот, притягнули до кримінальної відповідальності. Про це повідомили в прес-службі УДЦР.

За інформацією начальника Луганської філії УДЦР Олександра Вітера, кримінальну справу відносно цього радіоаматора розглядав Троїцький районний суд Луганської області.

Як з'ясувалося, затриманий знав, що на радіочастотах, котрі призначені для спеціальних служб, працювати заборонено. Однак, нехтуючи цими правилами, він наражав на загрозу життя людей, що знаходилися на борту літаків.

Суд визнав громадянина винним у скоєнні злочину, передбаченого статтею 361-1 Карного кодексу України, і призначив йому покарання у вигляді двох років обмеження свободи з позбавленням права займатися експлуатацією аматорської радіостації протягом двох років. У радіоаматора конфіскували приймально-передавальну апаратуру, за допомогою котрої він виходив на зв'язок.

Однак, врахувавши певні пом'якшуючі обставини, суд виніс підсудному остаточне рішення у вигляді умовного терміну покарання.

Нагадаємо, що мешканець Луганської області, використовуючи кличний сигнал "Алмаз", виходив в ефір на радіочастотах, призначених виключно для потреб повітряної авіаційної служби. Неправомірні дії радіоаматора перешкоджали роботі бортових і наземних РЕЗ, котрі керують повітряним рухом.

Виходив на зв'язок луганчанин, що характерно, лише вночі. Приймально-передавальна апаратура була сконструйована ним на базі радіоприймача "Казахстан", саморобного радіопередавача, блока живлення і антенно-фідерної системи.

За матеріалами сайту podrobnosti.ua (підготував UT5NC)

       


    


Інше
Сайт UT0NN для
радіоаматорів Вінниччини