Буша 2014

       Як і планувалося, 14-15 червня 2014 року ямпільськими аматорами проведено радіоаматорську експедицію в історико-культурний заповідник "Буша"( UFFA: UUFF-013).
       Заповідник "Буша" - державний історико-археологічний пам'ятник із 2000 року. Розташований він у Ямпільському районі Вінницької області, на території села Буша й займає площу 6,68 га. Заповідник включає комплекс об'єктів культурної спадщини, які можна згрупувати в п'ять основних напрямків:
-        Оборонний замок ( WCA: UR-00147, UCFA: VI-002) та залишки підземних ходів;
-        Скельний храм - міфічний і загадковий;
-        Парк історичної кам'яної скульптури - найбільший у Європі під відкритим небом;
-        Середньовічне кладовище кінця XVIII початку XX ст.ст.;
-        цілий ряд музеїв: побуту та етнографії "Подільська хата ХХст.", археології,  "Гончарство Поділля". народних ремесел тощо. На музейному порталі України усі вони об'єднані в одну назву - "Буша", тому заповідник також включений і до радіоаматорської дипломної програми "Музеї України".
       Із заповідника у ці дні лунали позивні UT0NN/p, UR5NLG/p, UR5NJJ/p, а також протягом нетривалого часу - UT7NI/p.
       Робочі місця було розміщено саме в єдиній вцілілій вежі замку:
1. Дунай 2005 + PA на гі-7Б + комп + мобільний інтернет для DX-кластеру + інв.V 40/20м.
2. SDR + ноутбук + PA гс-23Б + інв.V 80/40м.
       Однак, одночасна робота з обох місць виявилася неможливою через дуже велику "просадку" в мережі живлення - ноутбук для SDR "вибивав" навіть від мінімальної вихідної потужності з іншого робочого місця. Проте, з підсилювачем на  гс-23Б в режимі класу "А" працював без проблем :--)). Тому, у нас була позмінна робота з обох робочих місць.
       На діапазонах 20 і 40 метрів на початку були справжні "пай-лапи"! Однак, на жаль, їх не було на 80-ти метрах. Вечером спеціально приділялося багато часу вісмидесятці, щоб побільше провести зв'язків з українськими станціями, проте, їх активність була доволі низькою та "темп" значно знизився. Земляки вінничани на 3,608 все ж "підходили", із ними на всіх діапазонах проведено 56 QSO, а найбільше з UT7NY (один із "першовідкривачів" Буші в ефірі у 2009 р.), який "умудрився" знайти нас на всх трьох бендах та ще й різними видами модуляції і провів 4 QSO.
       У суботу на декілька годин до нас приїхала Могилів-Подільська "бригада": UT7NI, UT8NK, UT3NT, UR5NLR. Було проведено невеличку екскурсію по заповіднику та спільний "підвечірок".
       У неділю зранку взято участь у "круглому столі" радіоаматорів Вінниччинни та о 9:00 УКР роботу в ефірі припинили (останнє QSO - з UT7NS) на вимогу місцевого священника через недільну службу в храмі, який був буквально поруч із нашими робочими місцями. Вважаємо, що усі, хто реально хотів із нами спрацювати, це зробили, оскільки експедицію було напередодні анонсовано принаймні на 10-ти радіаматорських сайтах, декількох регіональних "круглих столах" та під час роботи активно використовували DX-кластер.
       Наприкінці експедиції провели ще одну екскурсію по окремих об'єктах заповідника.
       Загалом отримано багато позитивних емоцій від ще раз побаченого, а дечого, побаченого вперше! Також від роботи в ефірі на відразу чотири диломні програми (в Україні дуже мало таких місць), одна із них - світова (WORLD CASTLES AWARD, та саме у щорічний World Castles Weeekend). Хоча, ми фактично працювали лише на "загальний виклик", до нас "підійшли" 7 WCA станцій: HB9CIC, SQ4G, RA2FDX (двічі), RZ1CWC/P, YL73EPC/P. UR2LM/P, EM7UT.
       Зважаючи на усі позитивні та негативні фактори в цілому проведено 376 QSO, у тому числі на 20м - 101 QSO, 40м - 158 QSO, 80м - 117 QSO.   Нас прийняли у 33-х країнах DXCC, найдальший зв'язок -  з JA3FGJ. Усім аматорам, котрі пришлють QSL-ки, буде відправлена мальовнича у відповідь. QSL через UT0NN.
       Василь, UT0NN





    


Експедиції
Сайт UT0NN для
радіоаматорів Вінниччини
UR5NCF, TNX, TNX, TNX!
UR5NV, TNX!
ЩЕ ФОТО
дивитися тут