50 років в ефірі


    Пятдесят років, але промайнули, як одинь день. Тільки по апаратурі можна зрозуміти, що позаду пів століття. В шеці ICOM 746PRO, сучасний комп'ютер, гарне програмне забезпечення, інтернет, допоміжні інтерфейси і "примочки" до радіо-заліза. 
    А в лютому 1965 року дочекався врешті дозволу на відкриття аматорської радіостанції - отримав кличний знак UB5AAQ. На той час вже була готова  приймальна частина станції, на базі автомобільного приймача з авт.ПОБЄДА (ламповий/ і конвертора на трьох лампах). Передавач можна було конструювати тільки по отриманню дозволу (і ні-ні раніше, і що ЦІКАВО - це сурово виконувалось). В квітні передавач був готовий. Задаючий генератор - трьохточка, далі - помножувач частоти, вихідний каскад на лампі 6Н5С!! В якості індикатора "всі параметри зразу" - головний елемент передавачів того часу - НЕОНКА. Комісія в особі покійного Арнольда Кримова приймає цей шедевр і - перший в мому житті зв"язок 27 КВІТНЯ 1965 року з містом Новосибірськ.
    В 1968 році запрацював мабуть перший квадрат на 28мГц у Вінницький обл. Але, на жаль, з цим пов"язані не дуже приємні моменти - але це вже зовсім інша історія.
    Потім пішли кличні знаки UВ5NAK, RB5NK, UT3NK, UT3N. Взагалі нічого особливого, але пів століття я займався улюбленной справою і НЕ ЖАЛКУЮ!

de UT3NK


    


Інше
Сайт UT0NN для
радіоаматорів Вінниччини
Детекторний приймач риболова