Звернення UT7NY до радіоаматрської
спільноти Вінниччини

    Шановні Вінничани, колеги радіоаматори! В процесі завершення юридичної реєстрації ГО "Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб" (ГО "ВОСТР"), що відбувається згідно рішення обласної конференції від 21 листопада 2015 року. Тому я звертаюсь до Вас з пропозицією прийняти участь у обговоренні подальшої перспективи розвитку нашої нової обласної радіоаматорської організації на рівні взаємодії з радіоаматорськими всеукраїнськими спілками та організаціями.
    Громадську організацію Ліга Радіоаматорів України (ЛРУ) було створено 1992 року. Згідно статуту ЛРУ основна ціль та задача цієї організації є добровільне об'єднання громадян України задля захисту та задовлення їх спільних інтересів у сфері аматорського радіо та радіоспорту. Тоді ж було створено Вінницьке обласне відділення (ВОВ) ЛРУ для реалізації інтересів Ліги у Вінницькій області. Таким чином, ГО ЛРУ була комунікацією для виконання визначених статутом завдань для членів ВОВ. Така структура була загальнодержавною та ГО ЛРУ мала свої відділення у всіх областях України та у АР Крим. Для того, щоб прослідкувати за діяльністю ГО ЛРУ з дня її створення та до сьогоднішнього дня, достатньо матеріалів було викладено, особливо останнім часом. Підсумок виявився сумний та безперспективний. Починаючи з 2005 року, коли ЛРУ очолив UT2UB Лякін А. ГО ЛРУ стрімко почала занепадати. Якщо прочитати короткий історичний аналіз від US7IO, то стає зрозумілим, що створювалось ЛРУ для громади, а починаючи з 2006 року організація перетворилась у інструмент слугування приватним інтересам. Тому станом на 2016 рік ГО ЛРУ під керівництвом Кириленка А. втратила підтримку з боку основної маси радіоаматорської спільноти України. Як завжди, основною причиною втрати авторитету стало використання коштів членських внесків не за призначенням, що і намагалась з'ясувати ревізійна комісія на чолі з Гострим М. UT5UT.  
    На вимогу чинного законодавства та згідно рішення конфереції ГО "ВОВ ЛРУ" від 21 листопада 2015 року завершується реєстрація ГО "Вінницький обласний спортивно-технічний радіоклуб" (ГО "ВОСТР"). Для належного виконання основних задач ГО "ВОСТР", які регламентовані статутом, необхідно найближчим часом визначитись з обранням та вступом до радіоаматорської загальнонаціональної організації, яка повинна обєднати усі радіоаматорські колективи України та здійснювати комунікацію усіх процесів радіоаматорського життя нашої держави.
    Після проведення невеличкого маркетингового дослідження виявлено дві організації, які претиндують на роль національних об'єднуючих радіоаматорських організацій:
    1. ГО ЛРУ - це те, про що йшла мова вище. Громадська організація з нульовим авторитетом на сьогодні для більшості радіоаматорів України, несанкціонованим місцевим керівництвом (07.12.2015 року під реєстраційним номером 1451054 зареєстровано Вінницьке обласне відділення ЛРУ з керівником Харитончук В.І. UT4NW - якого обирали UT5NM та UT9NA, та продовжує діяти зареєстроване 14.06.2012 року ГО "ВОВ ЛРУ" реєстраційний номер 1363059 ). Це та організація, рішенням керівництва якої ГО "ВОВ ЛРУ" перетворили на "фуфло" та "типу" ліквідували. Дійсним керівником цієї організації є Губенко М. UY0ZG, хоча на папері є також президент та комітети. Основною причиною існування ГО ЛРУ є наявність у їхньому розпорядженні абонентської скриньки 53, на яку міжнародні радіоаматорські організації направляють QSL пошту. Саме цей факт і став причиною подальших спекуляцій з метою отримання фінансування від радіоаматорських колективів, що є прямим порушенням статуту IARU. Проте, QSL картки з України через ЛРУ вже НЕ НАДСИЛАЮТЬСЯ більш, ніж, пів року! Згідно інформації на сайті www.radon.org.ua (неофіційний інформаційний майданчик ЛРУ) кількість відокремлених підрозділів ГО ЛРУ збільшується з кожним днем. Та якщо це відбувається так, як у Вінниці, то тоді зрозуміло скільки їх насправді. Такого виду "здобутки" вказаної організації можна перераховувати ще довго, та я вважаю цього досить.  
    2. ГС ВРЛ (громадська спілка Всеукраїнська Радіоаматорська Ліга) - це недавно створена радіоаматорська організація. в яку увійшли радіоаматорські колективи, яким набридло терпіти "губенківський" "безпредел", які вирішили привести до вимог законодавства обласні організації. На установчих зборах, які відбулись 12.12.2015 року у Києві президентом ГС ВРЛ вибрано Зельдіна І. UR5LCV, віце-президенти UT7UV, UT7UK, секретар UT2UQ. З перших днів діяльності ВРЛ відчувається прагнення керівників організації реально стати до роботи згідно затвердженного плану. Знайдено спонсорів, які придбали приміщення для штаб-квартири та QSL бюро, ВЖЕ забезпечують пересилання QSL пошти по Україні безкоштовно та її відправку за кордон. Проте, на мій погляд, повільно відбувається робота з отримання контролю за вхідною міжнародною поштою. Недостатньо інформується радіоаматорська спільнота про роботу та заходи, які проводяться сьогодні керівництвом ВРЛ. Взагалом мало пройшло часу для надання оцінки діяльності ГС ВРЛ в повному обсязі.
    Колись польський реформатор Лех Валенса сказав крилату фразу: "Краще 5 років помилок молодих реформаторів, чим терпіти 20 років саботаж влади маргіналів". Я вважаю, що варто дати шанс енергійній команді, яка себе ще не встигла забруднити та спаплюжити так, як це зуміли зробити "губителі" з ГО ЛРУ у натхненній боротьбі за "бабло". Тому після реєстрації юридичної організації ГО "ВОСТР" я особисто, як заступник Голови Ради, буду рекомендувати членам нашої організації вступити на законних підставах у правові співвідносини з ГС ВРЛ для розбудови та вдосконалення радіоаматорського руху України.
    З повагою, Валентин, UT7NY

Матеріали ВОВ ЛРУ
Сайт UT0NN для
радіоаматорів Вінниччини