Інше
Сайт UT0NN для
радіоаматорів Вінниччини
      Відкритий лист
(із відповіддю нижче)

    13 жовтня я отримав відкритого листа на мою електрону адресу за підписом Юрка UT5NС (тут також є - прим.), у якому автор підтримує рішення ЛРУ не видавати QSL картки тим радіоаматорам, які не є її членами. Я з цим категорично не згоден і підтримую позицію Олександра Філіпова UT4RZ, яку він висловив на сайті UT0NN 11 жовтня: "Не має права ЛРУ обмежувати наше право на отримання пошти." Трохи нижче я  поясню чому я підтримую цю думку, але спочатку хочу висловити свій подив з приводу того, як із часом змінилася позиція Юрка UT5NC щодо ЛРУ на протилежну. Адже іще із самого заснування ЛРУ, на протязі багатьох років, він був її противником і критиком та, мабуть, одним із перших висловлював думку про те, що QSL бюро повинне бути незалежним і навіть відокремленим від ЛРУ підрозділом. Сьогодні ми всі бачимо, що Юрко зайняв протилежну позицію і приділяє чимало зусиль для її відстоювання, наводячи аргументи взяті з високої стелі. Ось звернемося до його статті у формі відкритого листа, про який я згадував на початку. Він пише що сайт Василя UT0NN "приватний, який той видає за начебто сайт всіх вінницьких радіоаматорів". Ну по-перше не "приватний", а особистий, а по-друге подивимося всі на шапку головної сторінки цього сайту. І що там написано? "Сайт UT0NN для радіоаматорів Вінниччини" Тобто UT0NN створив сайт не для себе особисто, а для всіх вінницьких (і не тільки) радіоаматорів. Тобто створюючи його  Василь думав не про себе особисто, а про всіх радіоаматорів. Що в цьому поганого? Де б я ще міг би розмістити цього свого листа, якби не його сайт? А сайт, доречі, чудовий, багато різної інформації, я особисто майже всією нею користуюсь.
    Але повернемося до статті UT5NC.  Далі він пише, що деякі "одіозні вінницькі радіоаматори протиставили себе радіоаматорській громаді і стали вигнанцями і повели за собою довірливих гречкосіїв" і т.д. Але ж все навпаки: які ж ми "вигнанці" якщо нас ніхто не виганяв, а ми самі залишили ЛРУ, а сам  Юрко із компанією залишились у меншості і стали "одіозними", особливо Юрко, який  як той кандидат в депутати завжди був "проти всіх" і залишається таким  же тепер. А щодо "довірливих гречкосіїв", не зрозуміло кого має на увазі Юрко, але  не варто натякати на їх обмеженість чи відсталість.
    Далі Юрко пише, що "пересиланням пошти …ні ЛРУ ні IARU ніколи не займались, не займаються і займатись не будуть" і що цим у нас займається Укрпошта. І з цим я погоджуюсь. Далі він наводить ряд висловлювань які всім нам і так відомі - це гуртове пересилання карток бандеролями, що значно дешевше,  і про роботу QSL бюро, і про поштові витрати і про збільшення кількості членів ЛРУ. А от з тим, що QSL картки, що пересилаються гуртом "це вже не особиста кореспонденція радіоаматора, а корпоративна" погодитись ніяк не можна. По-перше термін "корпоративний" стосується промислової, банківської і комерційної сфер. А по-друге - як це може картка, яка надіслана на мій позивний, мені не належати? А кому ж тоді? Кому вона іще потрібна, крім мене? Мене, наприклад, зовсім не цікавлять чужі картки. Якщо б вони до мене випадково потрапили, я би  відразу знайшов їх власників, щоб повернути. Так само, сподіваюсь, думають і всі інші адекватні радіоаматори. Тож чому ж QSL-ки , в такому випадку, так потрібні  ЛРУ? Що  з ними там будуть робити, якщо вони залишаться незатребувані? А вони ж такими будуть! Картки будуть накопичуватись, вони будуть займати місце в приміщенні, їх буде ставати все більше і більше, адже на сьогодні нема, мабуть, жодного випадку оплати оголошеної суми в 250 грн. і, думаю, так буде і надалі. Це означає те, що такі картки будуть відправлені на смітник. Таким чином ЛРУ демонструє своє ставлення до радіоаматорів і до радіоаматорства взагалі. Так вона нас поважає. Особливо це стосується закордонних радіоаматорів, тих, що надіслали свої QSL для радіоаматорів України, і які, звичайно, сподіваються отримати у відповідь зворотну QSL. Таке ставлення означає до них повну неповагу. Тому нема ніякого сенсу вступати до такої організації як ЛРУ, і тому перспективи збільшення її членів є мінімальними. З іншого боку, всім нам зрозуміло, що не видача карток їх власникам, є інструментом примусу вступу до ЛРУ. Таким чином керівництво ЛРУ хоче "вбити кількох зайців" - збільшити кількість своїх членів за рахунок тиску на радіоаматорів і заробити кошти. Виходить, що ЛРУ хоче грати роль "прокладки", такої розповсюдженої  на сьогодні у бізнесі. Але ж на кому вони бажають заробити? На українських радіоаматорах, 90% яких, як і більшість населення, є незаможними.
    У світі так прийнято, що оплату відправлення кореспонденції сплачує її відправник. Це означає, що доставку QSL-ки для мене з-за кордону хтось вже оплатив, то ж вимога заплатити за неї іще раз - протизаконна. Уявіть собі: у двері до вас дзвонить листоноша, показує листа і вимагає доплати. Та його б звільнили за статтею в той же день і це був би міжнародний скандал, оскільки були б порушені основні правила міжнародного поштового союзу до якого входить Україна. Хоче ЛРУ отримувати додаткові кошти - нехай збільшує. тарифи на відправку кореспонденції, оскільки це прямі витрати, а за отриману кореспонденцію, повторюю, уже сплачено. Всі розмови про орендну плату за приміщення бюро та на зарплату персоналу - безпідставні. Якщо це не вигідно ЛРУ - то хай відмовиться від цього. Існує інша радіоаматорська організація, яка буде це робити. Якщо ЛРУ не бажає займатися сортуванням тієї пошти, що належить не її членам, то хай цим і не займається, а віддає пошту несортованою, цим займуться інші. Все дуже просто. Спрощуйте життя собі та іншим. Якщо ж в ЛРУ не зрозуміють своїх протиправних дій, і не виправлять ситуацію, що склалась, то у нас, радіоаматорів, будуть всі підстави звернутись до суду.

                                                                                     Володимир Андріївський UR5NAN
____________________________________________________________________________________________________________

    От  і з'явилась стаття Юрка UT5NC у відповідь на мій відкритий лист. Незважаючи на зарозумілий заголовок, образливу картинку і зневажливий тон цієї статті постараюсь дати відповідь коректно, а всі перелічені явища  віднесемо до недоліків виховання цієї особи. У статті він дає відповідь на мій відкритий лист із новою думкою, у якій,  по суті, нема  нічого нового, оскільки вона є продовженням попередніх. Все в них зводиться до однієї ідеї - " НЕ ПУЩАТЬ!!! ". Не пройшла ідея із " корпоративними " QSL-ками, розвалилась як картковий будиночок, думаю буде так само і з маркуванням QSL, бо ідея ця мертвонароджена. Уявіть собі яку гору карток потрібно буде поділити на своїх і чужих, перевіряючи це все за списками(!), проштампувати, і при цьому не помилитись, бо якщо "свої" попадуть до "чужих" то свої будуть ображатись, а якщо "чужі" потраплять до "своїх" то це ж компрометація ідеї "Не пущать!". А скільки буде потрібно для цього зусиль, часу, людей і грошей, щоб все це зробити! Треба ж буде взяти на роботу в QSL бюро кілька співробітників, платити їм зарплату, а в Києві вона не мала, щоб вони  все це виконували, і перевіряти їх хоч інколи, бо будуть ж "сачкувати" і плутати  "своїх" з "чужими". А після того, як картки нарешті будуть посортовані за ознакою "свій - чужий" то "чужі" потрібно запакувати в бандеролі чи посилки і відправити назад, заплативши при цьому за пересилку ті кошти, які надійшли як внески рядових членів ЛРУ, яких там не  так вже й багато, щоб витрачати їхні гроші, вибачте за слово, на фігню. Чи погодяться на це члени  ліги? І уявіть іще реакцію за кордоном, якщо все ж таки дійде діло до відправки карток назад, коли туди будуть надходити гори проштампованих карток. Як це буде пояснювати ліга. маючи статус "національної"? За кордоном можуть замислитись, а що ж це за національна організація така, що в ній менше "своїх" ніж "чужих"?. А все ж можна набагато спростити, тільки треба лише відмовитись від тупикової  ідеї "Не пущать!", адже радіоаматорська організація  ГС "ВРЛ" привселюдно оголосила, що  ВСІ  QSL  КАРТКИ БУДУТЬ  РОЗДАВАТИСЬ  ВСІМ  РАДІОАМАТОРАМ  НЕЗАЛЕЖНО   ВІД   ТОГО  Є    ВОНИ    ЧИ   НЕ  Є   ЧЛЕНАМИ  БУДЬ  ЯКОЇ  ОРГАНІЗАЦІЇ  ЧИ  КЛУБУ. То ж замість того, щоб городити штучні бар'єри, розколюючи радіоаматорів України, треба просто відмовитись від лозунга "Не пущать!" і піти на зустріч, допустивши  до сортування вхідної кореспонденції інших. Скільки проблем відразу відпаде в ЛРУ! І, головне, всім буде від цього лише користь.                                                                                                                                                           

                                                           Володимир Андріївський UR5NAN
______________________________________________________________________________________________
    Я вирішив додати дещо до свого листа, оскільки відповідь писав похапцем і тому залишив поза увагою один важливий, на мій погляд, момент. Це те, що відмова видавати QSL картки, що надходять від закордонних  радіоаматорів в QSL бюро, не членам ЛРУ, буде порушенням вимог IARU у яких  про це чітко вказано. Проставляти штамп на QSL картках, що можуть надходити від радіоаматорів України не членів ЛРУ для їх пересилання за кордон - то інша справа, тут таке можливо, адже для їх відправки потрібні кошти, хоча без цього можна і обійтись: навіщо псувати QSL картку, проставляючи штамп, якщо її можна просто не прийняти для відправки і повернути назад разом із тими картками, що надійшли для радіоаматорів з-за кордону. Але такі картки, скоріше всього, надходити в QSL бюро ЛРУ не будуть, для їх відправки існують інші шляхи, а скористатися сервісом, що у п'ять разів дорожче,  бажаючих, думаю, не знайдеться. Отож альтернативи не існує - закордонна QSL пошта повинна надходити до ВСІХ радіоаматорів без ускладнень незважаючи на їх приналежність чи ні до будь якого клубу.
                                                   
                                                                           Володимир Андріївський UR5NAN