Про можливості та використання програми LOTW
(проект виступу UT0NN на Конференції у м. Жмеринка)

    Традиційний QSL обмін у Світі відходить все більше на задній план завдяки таким системам електронного підтвердження QSO, як LoTW та eQSL. Основні переваги таких систем - це умовна безоплатність та можливість моментального підтвердження зв'язків.
    LoTW - це, умовно кажучи, величезний сервер, який належить ARRL, на який pадіоаматори можуть завантажувати інфоpмацію про пpоведених зв'язках. Пpогpамне забезпечення, яке перебуває на сервері, може зрівнювати інформацію про зв'язки, які надійшли від pізних pадіоаматорів і, в разі збігу даних, "зараховувати" ці зв'язки, як підтвеpжденні. Оскільки ця величезна база даних оpганізована і належить ARRL, підтрвердженні зв'язки будуть зараховуватися на дипломи, які видаються ARRL, наприклад, такі, як DXCC, WAS.
    Українська програма UDXA, яка є повним аналогом  DXCC, також звичайно дозволяє підтвердження в LoTW. Наприклад, наш UT8NT,  який другим в області (після UT0NN) отримав доску  UDXA ЧЕЛЕНДЖ, отримав її на підставі виключно підтверджень LoTW без жодної наданої QSL!
    На даний час, велику кількість дипломів у світі можна отримати на підставі підтверджень LoTW.
    Щоб уникнути можливих фальсифікацій, система LoTW досить сеpйoзно захищена. Для того, щоб pозмістити в системі дані про свої зв'язки, pадіоаматор повинен пpедставити ARRL докази того, що саме він є власником того чи іншого позивного. У США для цих цілей використовується офіційна база даних, а іноземні pадіоаматори повинні пpедставити підтвеpджуючі документи поштою.
    За наявною інформацією, першим аматором області, який долучився до ЛОТВ, став UT7ND, другим - UT0NN, третім - UT7NY, а далі: UT9NA, UT8NT, UT3NK, UT4NY, UT7NI. Тобто, принаймні 8 аматорів Вінниччини використовують переваги ЛОТВ!
    Приєднуйтесь, це зовсім не складно. Інструкції як зареєструватися в Інтернеті дуже легко знайти.
    А основні етапи доручення до ЛОТВ такі:
    1. Завантажити та встановити програму TQSL. Раніше прог необхідно було дві, - а зараз все спрощено для користувачів.
    2. Зробити в прогі електронний запит сертифікату.
    3. Послати копії ліцензій та паспорта звичайною поштою.
    4. Завантажити та встановити отриманий електронний сертифікат.
    5. І останнє - вивантажити свої QSO за допомогою програми TQSL на сервер та насолоджуватися підтвердженими зв'язками!
    Можна вивантажувати або АДІФ файли, які формують всі сучасні комп'ютерні програми, або навіть КАБРІЛИ.
    Якщо Ви навіть не ведете журнали в електронному вигляді, Ви можете лише вибрати QSO, які хотіли би спробувати підтвердити (наприклад, екзотичні для Вас країни) та набити їх для АДІФА або кабріли.
    Наприклад, UT7NY перевів в електронний вигляд свої бумажні апаратні журнали за багато років та вивантажив QSO на сервер ЛОТВ. У підсумку, отримав цілий ряд додаткових підвердених країн.
    Слід звернути увагу, що таких як UT7NY багато у Світі та можна отримати підтвердження QSO і за 80-90-ті роки, наприклад. Практично кожного дня можна отримувати підтвердження, навіть якщо Ви тривалий час не вивантажували на сервер нові зв'язки!
    Також УСІ серйозні DX ексgедиції на протязі півроку підтверджують QSO у ЛОТВ!
    Відсоток підтверджених QSO у кожного окремого аматора різний, наприклад, в UT0NN такий станом на 14.07.2017 р.:    33%, тобто третя частина. Це не так вже й мало та головне безкоштовно!

    Тож долучайтеся до ЛОТВ!


    АРХІВ:
25.12.14 Статтю UT3NK "Як стати DX-меном мимоволі!" читати тут.Awards
Сайт UT0NN для
радіоаматорів Вінниччини