UT7NY з KN49DK
Цього року вирішив впровадити свою мрію у життя - послухати як виглядає електромагнітна обстановка в сільських умовах прийому на КХ. Вибрав для цього батьківщину своєї матері, с. Камяногірку Калинівського району - мальовничий заповідний край на межі чорного лісу, майже 40 км від Вінниці (Loc KN49DK).
З апаратури вирішив використати свій основний трансивер FT950 та похідний варіант антен Inv.Vee на діапазони 160 і 80 м, які живляться одним фідером 50 Ом. В якості щогли вибрав стару черешню та допоміжну дерев'яну щоглу 5 м довжини. Після закінчення основних сільськогосподарських робіт, увечері 2 вересня розпочав роботи з розгортання антен та приблизно о 20 годині вечора закінчив розгортання. На диво антени запрацювали зразу без будь яких налаштувань. КСХ на частотах резонансу не перевищував 1.5.
На що зразу звернув увагу, так це на те, що звичний мені шум діапазону значно менший. Так о 22:00 за Києвом на діапазоні 3.5 мГц шум не перевищував 3 бали, натомість у Вінниці цей показник стабільно 9 балів. Для діапазону 160 м картина була аналогічна, правда на цьому діапазоні антена виявилась дуже вузько смуговою, з робочою смугою в 40 кГц.
Від роботи на двох діапазонах отримав масу задоволення хоча й ніяких DX-ів не було. Станції в радіусі 2-3 тис. км проходили дуже якісно та відповідали дуже жваво. Вразив чистий ефір зранку 3 вересня на діапазоні 40 м та потужний сигнал станції TX5EG, який за повній відсутності шуму звучав впевнено при рівні у 2 бали. Ну а сигнали земляків на круглому столі то було взагалі щось неймовірне! Василь UT0NN у Вінниці завжди проходить в мене на рівні 7 балів, а тут плюс 20 дБ! Микола US5NBD виявляється також може "різанути" по вухам!
В ході проведеного експерименту було встановлено, що середня різниця між рівнями шуму ефіру у цих двох населених пунктах складає близько 36 дБ, що по потужності 3980 разів! Отже, про який DX прийом може йти мова у мегаполісі? Покидаючи KN49DK тихо заздрив нашим друзям "хліборобам" та будував грандіозні плани на майбутнє.
UT7NY Валентин.