Інше
Сайт UT0NN для
радіоаматорів Вінниччини
UT0NZ, UT3NS, TNX!
Детекторний приймач риболова
СТЕПАШКИ 2019


    Фото від UT8NI дивитися в альбомі тут.      Відео дивитися тут.  
        Відео "Трансивер Ермак, hamfest Степашки 2019" дивитися тут.

    Дванадцятий радіоаматорський ХЕМФЕСТ -  "Радіофестиваль  Степашки" відбувся з 23 по 25 серпня 2019 року на території бази відпочинку "Ювілейний". Цього року співпали дати проведення заходу з річницею Незалежності України, тому представників районних рад та адміністрацій 24 серпня на відкритті фестивалю не було за відповідних причин. Разом з тим офіційна частина відкриття фестивалю відбулась у традиційному форматі з виступами і вітальним словом від організаторів та представників громадських радіоаматорських колективів.
    Власне з'їзд розпочався у п'ятницю 23 серпня. Як завжди, Іван Олександрович UR5NV розпочинає підготовку табору до приймання учасників. З прибулими у п'ятницю учасниками розміщує нашу клубну атрибутику та вирішує організаційні питання з адміністрацією бази відпочинку "Ювілейний". Учасники, які прибули на територію бази з приймально-передавальною технікою зв'язку розпочали облаштування антен та монтаж позицій. Зручне розміщення будиночків у лісовому-хвойному масиві надає можливість розгорнути дротяні антени з висотою підвісу біля 12-15 м над землею. Так, Євген UT5NR з допомогою Валентина UT7NY розгорнув позицію, яка складалась з антени віндом, трансивера TS 590SG та підсилювача потужності AMERITRON AL 811H. Олександр US0NZ розгорнув повнорозмірну горизонтальну дельту діапазону 80 м, сучасний пілотний трансивер "Єрмак" виробництва Костянтина Трапезнікова UT4UBK зі сто ватним підсилювачем. Також свої позиції розгорнули Ігор UR5NP, Аркадій UR5NJW, Костя UT4UBK, Володимир UR5NLA та Олександр UR5UFS із обладнанням власного виробництва, а Анатолій UR5NLL свою позицію розгорнув прямо на березі річки Південний Буг біля свого палаточного містечка. Костянтин Трапезніков UT4UBK разом зі своїм товаришем Ярославом UR7CQ розгорнули презентаційне робоче місце, де згодом було запропоновано ознайомитись з останнім технічним рішенням SDR-трансивера з прямою оцифровкою. Якщо більшість позицій в основному працювали у демонстраційному режимі, то Євген UT5NR цілком завзято працював у змаганнях YO DX HF CONTEST в режимі CW. Одне для усіх операторів спільне враження, це чистота ефіру. Дійсно, рівень ефірного шуму був значно менший ніж у населений пунктах, тому усі хто взяв з собою радіоаматорські комунікації мали змогу насолодитись чистим ефіром та провести ряд експериментів з антенним обладнанням.
    Окрім роботи в ефірі та влаштувань технічних презентацій життя в таборі кипіло. Хто рибалив плітку та карася, хто приймав сонячні ванни і купався у ще теплій і чистій воді річки,  хто активно приймав участь у конкурсах та здобував призи і подарунки від спонсорів, а дехто просто радів зустрічі з давнім товаришем за імпровізованим столом, або біля вогнища за приготуванням м'ясних страв. Дякуючи праці та професійному обладнанню Віталія UR5NT весь час у таборі лунали музикальні композиції. Також суттєво додавали колориту наші постійні учасники фестивалю, одесити Сергій UT0FC та Анжела UR5FNF, які разом із своїми дітьми цього разу влаштували чудовий фуршет, і з одеською гостинністю пригощали усіх охочих. Дуже цікаво було дізнатись про досягнення і радіоаматорське життя наших сусідів під час дружньої розмови з Ярославом UR7CQ, який вперше був на нашому фестивалі. Із шановних гостей варто відмітити візит Олександра UT5NY, який активно долучився до тестування сучасної техніки зв'язку та був присутній на технічних презентаціях. 
    Згідно приблизного підрахунку, разом з дітьми та друзями, в обідню пору 24 серпня на радіофестивалі у Степашках знаходилось біля п'ятдесяти учасників із чотирьох областей України.  
За усіма показниками плановий захід "Радіофестиваль ХЕМФЕСТ Степашки 2019 відбувся у повному обсязі! Маса позитивних емоцій, спогадів та цікавих світлин будуть довго нам нагадувати про такі чудові заходи, та вказувати на високу консолідацію вінницьких радіоаматорів під егідою нашого обласного спортивно технічного радіоклубу. Величезна вдячність незмінному організатору і творцю такого "свята" Івану UR5NV за титанічну роботу з підготовки фестивалю і чудову організаторську роботу!
    Сподіваюсь у майбутньому сезоні популярність нашого заходу серед радіоаматорської спільноти залишиться на такому ж високому рівні, і ми знову отримаємо можливість зустрітись із старими та познайомитись з новими друзями у мальовничому, заповідному та гостинному краю.
    До зустрічі,
    UT7NY Валентин   

   


    Нam News від 29.08.2017:

Є відеорепортаж із "Степашки 2017".